Odessa Permian Sports

Mojo Gymnastics Hosts District Qualifier

ODESSA – For the second consecutive meet, Bridgett Pando took first in the Girl’s All-Around. Permian’s girls team took second place in the district qualifier at the Permian Gym on Saturday.  Jonathan Gonzalez finished in second on the boys side.  Teams from Permian, Odessa High, and San Angelo Central were competing.

  
GIRLS

Team Scores:
1. San Angelo Central (111.85), 2. Permian (106.60), 3. Odessa High (92.05)

All-Around:
1. Bridgett Pando (Permian) 37.650, 2. Hailey Smith (Central) 36.400, 3. Savanna Razani (Central) 35.950, 4. Jadyn Sawyer (Central) 35.650, 5. Anna James (Central) 34.650, 6. Isabella Fanucci (Permian) 33.900, 7. Sydney Vaughn (Permian) 33.500, 8. Mary Grace Thompson (33.250), 9. Christa Adjani (Odessa) 31.250, 10. Ashley Kelly (Permian) 29.600

Balance Beam:
1. Bridgett Pando (Permian) 9.45, 2. Hailey Smith (Central) 9.42, 3. Madison Vogel (Central) 9.40, 4. Anna James (Central) 9.20, 5. Isabella Fanucci (Permian) 9.15, 6. Savanna Razani (Central) 8.50, 7. Sydney Vaughn (Permian) 8.45, 8. Jadyn Sawyer (Central) 8.40, 9T. Kayla Cano (Permian) 8.05, 9T. Charity Vore (Permian) 8.05, 11. Valyssa Hartman (Central) 7.65, 12. Christa Adjani (Odessa) 7.55, 13. Ashley Kelly (Permian) 7.20

Floor Exercise:
1. Bridgett Pando (Permian) 9.80, 2. Jadyn Sawyer (Central) 9.75, 3. Hailey Smith (Central) 9.65, 4. Mary Grace Thompson (Central) 9.60, 5. Savanna Razani (Central) 9.55, 6T. Anna James (Central) 9.35, 6T. Sydney Vaughn (Permian) 9.35, 8. Charity Vore (Permian) 9.20, 9. Ella Burnes (Central) 9.10, 10. Isabella Fanucci (Permian) 9.05, 11. Ashley Kelly (Permian) 8.60

Uneven Bars:
1. Madison Vogel (Central) 9.40, 2. Bridgett Pando (Permian) 9.20, 3. Hailey Smith (Central) 9.00, 4. Jadyn Sawyer (Central) 8.70, 5. Savanna Razani (Central) 8.60, 6. Haley Ditmore (Central) 8.40, 7. Ella Burnes (Central) 8.10, 8. Mary Grace Thompson (Central) 8.00, 9. Sydney Vaughn (Permian) 7.60, 10. Isabella Fanucci (Permian) 7.50

Vault:
1. Savanna Razani (Central) 9.30, 2T. Bridgett Pando (Permian) 9.20, 2T. Anna James (Central) 9.20, 2T. Haley Ditmore (Central) 9.20, 5. Ashley Kelly (Permian) 8.90, 6. Jadyn Sawyer (Central) 8.80, 7T. Charity Vore (Permian) 8.50, 7T. Ella Burnes (Central) 8.50, 7T. Mary Grace Thompson (Central) 8.50, 7T. Karlee Wallace (Central) 8.50, 11. Karen Dunn (Central) 8.40, 12. Kelsea Whitlock (Odessa) 8.30, 14T. Nicolette Wilkison (Permian) 8.20, 14T. Isabella Fanucci (Permian) 8.20, 17T. Brenna Waddell (Odessa) 8.10, 17T. Sydney Vaughn (Permian) 8.10

  
BOYS

Team Scores:
1. San Angelo Central (145.90), 2. Odessa High (144.90), 3. Permian (141.20)

All-Around:
1. Emiliano Hinojos (Central) 50.80, 2. Jonathan Gonzalez (Permian) 50.10, 3. Jared Villegas (Odessa) 48.20, 4. Seth Regalado (Odessa) 46.80, 5. Johnathan Beck (Odessa) 45.50, 6. Robert Schut (Central) 45.20, 7. Donny Bonilla (Permian) 43.10, 8. Joey Vargas (Permian) 42.60

Floor Exercise:
1T. Joey Vargas (Permian) 8.90, 1T. Brendan Fletcher (Odessa) 8.90, 3T. Donny Bonilla (Permian) 8.80, 3T. Emiliano Hinojos (Central) 8.80, 5. Jonathan Gonzalez (Permian) 8.10, 6T. Robert Schut (Central) 7.90, 6T. Jared Villegas (Odessa) 7.90, 8T. Xiem Borland (Permian) 7.70, 8T. Nicolas Hastings (Central) 7.70, 10. Seth Regalado (Odessa) 7.50

High Bar:
1. Emiliano Hinojos (Central) 8.30, 2. Jonathan Gonzalez (Permian) 7.40, 3. Jabezz Chavez (Odessa) 7.10, 4. Hunter Walker (Central) 6.80, 5. Jared Villegas (Odessa) 6.70, 6. Nicolas Hastings (Central) 6.50, 7T. Zachary Cordle (Permian) 6.30, 7T. Dylan Akin (Odessa) 6.30, 9T. Johnathan Beck (Odessa) 6.20, 9T. Robert Schut (Central) 6.20, 9T. Seth Regalado (Odessa) 6.20, 13. Joey Vargas (Permian) 5.40, 15. Zach Atchison (Central) 5.10

Parallel Bars:
1. Jonathan Gonzalez (Permian) 9.20, 2. Seth Regalado (Odessa) 9.00, 3. Jared Villegas (Odessa) 8.90, 4. Emiliano Hinojos (Central) 8.80, 5. Johnathan Beck (Odessa) 8.70, 6. Jacob Brody (Central) 8.20, 7. Hunter Walker (Central) 8.00, 8. Caiden Hernandez (Central) 7.60, 9. Robert Schut (Central) 7.30, 10. Dylan Akin (Odessa) 7.20, 11. Donny Bonilla (Permian) 7.10, 12. Jabezz Chavez (Odessa) 7.10, 13. Joey Vargas (Permian) 7.00, 14. Nathaniel Vela (Odessa) 6.90, 15. Ian Hamby (Central) 6.60, 16. Caden Bugg (Permian) 6.20

Pommel Horse:
1. Jonathan Gonzalez (Permian) 8.80, 2. Jared Villegas (Odessa) 8.70, 3. Emiliano Hinojos (Central) 8.40, 4. Caden Bugg (Permian) 8.30, 5. Caiden Hernandez (Central) 8.20, 6. Seth Regalado (Odessa) 7.90, 7. Hunter Walker (Central) 7.80, 8. Xavier Rodriguez (Permian) 7.70, 9. Jacob Brody (Central) 7.50, 10. Robert Schut (Central) 7.40, 11. Jabezz Chavez (Odessa) 7.30, 12. Hunter Majkowski (Central) 7.10, 13. Donny Bonilla (Permian) 6.70, 14. Johnathan Beck (Odessa) 6.60, 15. Dylan Akin (Odessa) 6.50, 16. Nathaniel Vela (Odessa) 5.90, 17. Joey Vargas (Permian) 5.70

Rings:
1. Robert Schut (Central) 8.60, 2. Emiliano Hinojos (Central) 8.40, 3. Caiden Hernandez (Central) 8.30, 4. Johnathan Beck (Odessa) 8.20, 5. Dylan Akin (Odessa) 8.10, 6. Seth Regalado (Odessa) 8.00, 7. Jared Villegas (Odessa) 7.80, 8. Jonathan Gonzalez (Permian) 7.60, 9. Caden Bugg (Permian) 7.30, 10T. Ian Hamby (Central) 7.00, 10T. Joey Vargas (Permian) 7.00, 10T. Titus Wright (Central) 7.00, 10T. Donny Bonilla (Permian) 7.00, 14. Xavier Rodriguez (Permian) 6.90

Vault:
1. Jonathan Gonzalez (Permian) 9.00, 2. Nicolas Hastings (Central) 8.80, 3T. Donny Bonilla (Permian) 8.70, 3T. Brendan Fletcher (Odessa) 8.70, 5. Joey Vargas (Permian) 8.60, 6. Johnathan Beck (Odessa) 8.50, 7. Jabezz Chavez (Odessa) 8.40, 8T. Caiden Hernandez (Central) 8.20, 8T. Seth Regalado (Odessa) 8.20, 10. Jared Villegas (Odessa) 8.10

  
terry@permiansports.com | Follow us on Twitter and Facebook: @PermianSports

 

Digiprove sealCopyright protected by Digiprove © 2020
permian spots sponsoring

** IT'S PLAYOFF TIME **

socorro at permianBasketball Playoff Bracket

error

SPREAD THE MOJO

error: Content is protected !!